Vijesti (209)

Zatvoren 11-ti 6-to aprilski turnir

Written by
Published in Vijesti

11. BH Telecom medjunarodni košarkaški turnir za dječake povom Dana grada Sarajeva je svečano zatvoren. U vrhunskoj organizaciji,24 ekipe iz BiH i regiona,dvije reprezentacije,300 ucesnika,igraca,trenera i sudija. Parada mladosti i ljubavi prema igri izmedju dva obruca. KK KOS se jos jednom dokazao kao dobar domacin a grad Sarajevo kao mjesto koje moze da okupi svu tu mladost u sebi i da im pruzi nezaboravne trenutke. Hvala svim ucesnicima na fer i korektnom ponasanju. Hvala našim sponzorima i donatorima na pomoći u organizaciji još jednog uspješnog turnira! Idemo dalje. Pripreme za 12.Medjunarodni 6-to aprilski kosarkaski turnir pocinju vec sutra!!!!! Šestoaprilski turnir u košarci u četiri kategorije (juniori, kadeti, pioniri i minibasket) održan je u protekla tri dana u KSC ‘Skenderija’ i dvorani hotela Hollywood.Na turniru je bilo zanimljivih okršaja u svim kategorijama. Najzanimljivije je bilo u juniorskoj konkurenciji. U meču za peto mjesto je slavila Reprezentacija BiH koja je snage odmjerila s Reprezentacijom Makedonije(69-61).Treće mjesto je pripalo K.K.Budućnost koja je savladala K.K. Kvarner rezultatom 94-57. Finalna utakmica juniorskog takmičenja donijela je dvoboj između K.K.KOŠ-a i K.K. SPARS-a. SPARS je ovaj put bio bolji od naših momaka te zasluženo slavio na kraju rezultatom 85-62. Proglašena je i petorka turnira-juniori: Dorijan Benković(Kvarner), Andrija Slavković(Budućnost Voli),Emir Bačvić (KOŠ),Kenan Kamenjaš(SPARS) i Tarik Biberović (SPARS). Kenan Kamenjaš je MVP turnira! Kadetsko takmičenje je pripalo domaćinima, KOŠ-u,koji su odličnom igrom u finalu svladali ekipu K.K.Dubrovnik.Treće mjesto je pripalo ekipi K.K.Modriča koja je savladala K.K. Kvarner. Petorka turnira-kadeti: Mirza Selimović (KOŠ),Alija Islamović (KOŠ),Stefan Popović (Modriča),Vito Kučić (Kvarner)i Koprivica Petar (Dubrovnik). Alija Islamović je MVP turnira. U kategoriji pionira K.K.Budućnost Bijeljina je zauzela 1. mjesto u finalu protiv K.K.Kvarner.Trece mjesto je osvojila ekipa Sparsa u utakmici protiv K.K.Kakanj.Peto mjesto je osvojila K.K.Cedevita a 6.mjesto K.K.Koš. Petorka turnira-pioniri: Barol Lučić(Kakanj),Bejtić Alen(SPARS),Damijan Škoro (KOŠ),Sablić Anton(Kvarner),Radovanović Nikola (Budućnost Bj.) MVP turnira je Nikola Radovanović(Budućnost Bijeljina). U kategoriji minibasket: 1.KK"Zadar" 2.KK"Budućnost" 3.KK"Koš" 4.KK"Široki" 5.KK"Leotar" 6.KK"Dubrovnik" 7.K.K.”Rijeka” 8.KK"Rudeš"

Otvoren 11-ti Međunarodni šestoaprilski turnir

Written by

U Sarajevu je otvoren 11. Međunarodni šestoaprilski turnir u košarci u organizaciji KK Koš. Turnir na kojem učestvuju 24 ekipe u četiri kategorije juniori,kadeti,pioniri i minibasket zvanično je otvorio gradonačelnik Grada Sarajeva Abdulah Skaka. Ceremoniju otvaranja uveličao je, direktor za razvoj i poslovanje BH Telecoma gospodin Duljko Hasić ,ispred NLB banke direktorica Lidija Žigić te g. Dubravko Barbarić kao prijatlej kluba koji su od organizatora dobili zahvalnice i prigodne poklone za pomoć u organizaciji ovog turnira.