Written by
Published in Takmičenja
Rate this item
(0 votes)

Najefikasniji u gostujućoj ekipi danas je bio Kenan Čoloman, sa 22 poena i 3 skoka. Ali Karapuš ubacio je 16 poena uz 8 skokova i 2 asistencije. Fenomenalnu partiju pružio jeSandro Antunović sa 16 poena i 15 skokova, kojima je dodao i asistenciju.
Kod domaćina, najviše je pokazao Boško Tasić, koji je ubacio 21 poen, uz 5 skokova i 2 asistencije.
KK VARDA: Jelesijević 12, Pecikoza, Fulurija 8, Topalović 3, Mirković, Tasić 21, Manojlović 2, Ilić 10, Marković, Frganja 12
KK KOŠ: Ibrahimpašić, Holjan 5, Mujezin 5, Velić 2, Bilalović, Ljutović 14, Čoloman 22, Karapuš 16, Tabaković 2, Bjelak 9, Antunović 16, Bešović 6

KADETI:
U okviru 6. kola Lige Mladih, kadeti KK Koš savladali su u gostima ekipu KK Vrelo. Koš je slavio konačnim rezultatom 93-66.

Kadeti Koša su najuspješnija selekcija svog kluba, a dobar su niz na otvorenju sezone nastavili i danas, u susretu sa Vrelom. Nakon što su domaći na samom otvorenju susreta vodili rezultatom 3-2, Koš je preuzeo inicijativu i već nakon prve četvrtine imao sigurno vodstvo. Rezultat je bio 24-16 za gostujuću ekipu.
Koš je i u drugoj četvrtini nastavio igrati susret u sličnom ritmu. Domaći nisu nikako uspijevali da im pariraju, pa je već do poluvremena susret bio praktično riješen. Koš je pri odlasku na odmor vodio rezultatom 53-32.
Treća četvrtina donijela je nešto izjednačeniju igru u kojoj su se bolje snašli domaći, ali nisu uspjeli dovoljno bolje zaigrati da bi ugrozili ozbiljno vodstvo gostiju. Tako je rezultat pred početak četvrte četvrtine glasio 70-52 za Koš.
U posljednjoj četvrtini, ekipa Koša vratila se na nivo koji je prikazivala u prvom poluvremenu, pa je ponovo povećala vodstvo na preko 20 koševa razlike. Na kraju je Koš slavio rezultatom 93-66, što im je bilo dovoljno za 4. pobjedu u 6 utakmica, čime zauzimaju treće mjesto u ligi.
U redovima koša, uvjerljivo je najbolji bio Timur Ovčina, sa 29 poena, 17 skokova i 2 asistencije. U redovima Vrela, najviše je pokazao Stefan Lučić sa 25 poena, 6 skokova i 5 asistencija.
KK VRELO: Karadžić, Tanasković 1, Lučić 25, Mašić, Kuvelja 2, D. Racković 1, Veselinović 12, Savić 13, V. Racković 9, Šubara, Živković, Manović 3
KK KOŠ: Arslanagić 2, Pehilj, Dervišević, Nikšić 12, Terzo 12, Dedaić, Šertović 11, Šahinović 2, Barukčija 6, Hanjalić 5, Ovčina 25, Mirković 14

PIONIRI: Pioniri Koš-a gostovali u Trebinju kod Leotara, rezultat na kraju utakmice 65:48

Read 1697 times Last modified on ponedjeljak, 30 Mart 2015 07:27