Rate this item
(1 Vote)
23 Mar

Juniori:
Mostar: u okviru 5. kola Lige mladih za juniore sastali vršnjaci Zrinjskog i Koša. Nakon četrdeset minuta igre, bolji su bili domaći, koji su slavili pobjedu rezultatom 74:58.

Prva četvrtina pripala je ubjedljivo domaćim košarkašima. Tako su juniori Zrinjskog već nakon prvih deset minuta imali finu prednost od deset poena razlike (24:14).

Druga četvrtina bila je potpuno izjednačena, pa je tako i sam rezultat iste bio izjednačen (15:15), a na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 39:29 za Zrinjski.

U nastavku drugog poluvremena, domaći pravi još značajniju prednost, pa je tako nakon tri perioda igre na semaforu stajalo 56:40.

U posljednjem periodu gosti nisu uspjeli ublažiti prednost, pa je tako konačan rezultat utakmice 74:58.

Najefikasniji pojedinac susreta bio je Mateo Zovko koji je upisao 19 poena, 7 skokova i asistenciju. Ahmed Bjeljak je upisao 15 poena, 14 skokova i asistenciju. Kenan Čoloman 13 poena, 2 skoka i asistenciju, a Josip Golemac 15 poena i skok.

KK Zrinjski: Božić 12, Čorić 2, Hukara 4, Barać 9, Marić, Zlomislić, Zovko 19, Obradović 13, Sudar, Golemac 15, Brkić.

KK Koš: Holjan, 2 LJutović 4, Mujezin 2, Hasanović 2, Čoloman 13, Čehović, Bjeljak 15, Velić 3, Barukčija 2 , Karapuš 5, Tabaković 4, Bešović 6.

Kadeti:
Mustar: u okviru 5. kola Lige mladih za kadete sastale selekcije domaćeg Zrinjskog i gostujućeg Koša. Uspješniji su bili gosti iz Sarajeva, koji su slavili rezultatom 79:53.

Prva četvrtina bila je prilično neizvjesna i kao takva nije mogla nagovijestiti eventualnog pobjednika. Nakon prvih deset minuta igre, kadeti Koša imali su prednost od dva poena razlike (17:15).

Drugi period donosi nešto bolju igru Koša, pa tako Sarajlije na poluvrijeme odlaze sa 15 poena prednosti (43:28).

Treću dionicu su također dobili gosti, ovoga puta tri razlike (17:14).

Ništa drugačije nije bilo ni u posljednjoj četvrtni. Gosti su bili konstantni tokom čitavog susreta i na kraju veoma zasluženo slavili rezultatom 79:53.

Najefiasniji pojedinac susreta bio je ubjedljivo Eman Šertović koji je upisao 29 poena, 3 skoka i 4 asistencije. Pored njega, zapažene partije pružili su Božidar Marić iz Zrinjskog, koji je upisao 22 poena, skok i dvije asistencije, i Amar Barukčija koji je postigao 18 poena uz 17 skokova i 2 asistencije.

KK Zrinjski: Čavar, Krešić 2, Anđelić 7, Zelenika, Odžak, Marić 22, Krtalić 5, Biokšić 7, Zadro, Zlomislić 9, Šimić 1, Miličević.

KK Koš: Arslanagić, Pehilj 2, Kulaglić, Nikšić 14, Terzo 5, Novo 2, Šertović 29, Dedaić, Barukčija 18, Ovčina 7, Šahinović 2, Dervišević.

Read 1790 times Last modified on ponedjeljak, 23 Mart 2015 09:57